Vrh A

 
JCh. Evening Star Onyx Moravia   x   ICh. Grandgables Dream Come True
Dne 4.4.2006 se Stellince narodili dva krásní pejsci.
7 týdnů:

od narození do 5 týdnů:

 

 

Konečně nastal den, na který se těší každý chovatel. Po roce a půl úsilí a překonávání úskalí s výstavami, mysliveckými zkouškami a bonitací, první z mých nedávno uchovněných feneček Stella (JCh. Evening Star Onyx Moravia) začala hárat. Ženich byl vybrán dávno dopředu, v podstatě od Stellinčina narození. Stane se jím překrásný trpasličí pejsek importovaný z Kanady a žijící v Maďarsku - ICh. Grandgables Dream Come True, vzdálený příbuzný Stellinčina otce.

 

Když tedy nastal den D, vypravili jsme se brzy ráno do Budapešti.

 

Cesta byla dlouhá, ale asi hodinu před polednem jsme stáli před domem Tamáse Jakkla, u kterého pes v současnosti žije. Už jsme byli očekáváni a ke Stellince byl přiveden krásně stavěný, drobný trpasličí pejsek. Už jsem ho dříve viděla na evropské výstavě v Tullnu, kde se stal evropským vítězem,  ale takhle zblízka poprvé. Je to opravdu velký fešák.

 

Stellinka se sice trochu ostýchala, zato psík dobře věděl, co má dělat, takže se dílo nakonec podařilo. Dnes mi to potvrdilo i veterinární vyšetření ultrazvukem, takže počátkem dubna se můžeme těšit na naše první štěňátka.

 

Na tomto místě musím velmi poděkovat paní Kateřině Kovalčíkové, díky které se toto krytí vůbec uskutečnilo.